Kaplan Teknolojileri | Web Tasarım & Seo Hizmetleri - Seo
Seo

Seo
Seo

Son zamanlar da SEO kelimesi ile sürekli karşılaşılmaktadır. Buda akıllara şu soruyu getirmektedir, SEO nedir? SEO kelimesinin Türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonudur. Arama motorların da yapılan aramalara karşı yapılan iyileştirme çalışmalarının bütünüdür.

SEO nedir? Denildiği zaman arama motorların da kolay bir şekilde bulunma sağlanmak için yapılan teknik düzenlemelerdir de denilebilir. Artan teknoloji kullanımı ile herkes işlerinin internet üzerinden halletmesi üzerine SEO çalışmaları büyük bir önem kazanmış duruma gelmektedir.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO nedir? Sorusunun bir diğer cevabı aslında doğal yollar ile halkça tutulma kazanma şeklidir. Bu doğal yollar ile en iyi şekilde ön plana çıkılmasını sağlayan kişiler ise SEO uzmanlarıdır. Popülarite sağlanarak, web sayfanız herhangi bir arama da üst sıralarda çıkması sağlanır. SEO çalışmaları site içi ve site dışı olarak ayrı ayrı çalışmalar gerektirir. Tüm bu çalışmaların ayrıntılı ve özenli bir şekilde yapılması sağlanmalıdır, aksi takdirde yapılan hatalar spam olarak algılanabilir ve bu durum da web sayfanız için istenmeyen bir durumdur. Bundan dolayı SEO çalışmaları uzman bir kişi tarafından yürütülmesi oldukça önemlidir.

SEO ’da Anahtar Kelime

SEO nedir? Nasıl yapılır’ın bir diğer cevabı ise çalışmaların da doğal bir popülarite sağlamak için en çok dikkat edilen konu anahtar kelime seçimi ve kullanım sıklığıdır. Siteniz için en uygun, işinizi ve hizmetinizi yansıtan anahtar kelime grubunun seçilmesi ile Google de arama yapıldığında doğrudan ilişkilendirilerek ön plana çıkabilirsiniz. Doğru anahtar seçimi yapmak tek başına yeterli bir durum değildir. Anahtar kelimeyi kullanım sıklığı da oldukça önemlidir.

Anahtar kelimelerin gereğinden fazla kullanılması da Google tarafından doğal olarak algılanmaz. Anahtar kelime yoğunluğu genel olarak yüzde 2-3 civarında olmalıdır. SEO çalışmaları sadece anahtar kelimeye dikkat edilmesi yeterli olmayacaktır. Bunun dışında sayfayı ziyaret edilmesi ve sosyal paylaşımlarda bulunulması da sitenin popülaritesini arttıracaktır. Çünkü tek yerde gerçekleşen ilerleme Google tarafından doğal olarak algılanmayacaktır. Bu durum da istenilmeyen durumlara yol açacaktır.

Yerel SEO

Yerel SEO diğer adı ile lokal SEO günümüzde küçük ve orta büyüklükte ki işletmeler için vazgeçilmez bir hal almıştır. Yerel SEO artık çoğu işletmelerde kullanılmaktadır. Yerel SEO için herkes tarafından kullanılan yöntemler yetersiz kaldığından, daha iyi sonuçlar almak için çalışmalar bir üst basamağa taşınması gerekmektedir.

1
client2.png
3
client5.png
5
6
8