Kaplan Teknolojileri | Web Tasarım & Seo Hizmetleri - Yerel Seo
Yerel Seo

Yerel Seo
Yerel Seo

Günümüzde internet kullanımının yaygınlaşmasından doğan sebeplerden ötürü firmalar kendilerini internet ortamlarına taşımıştır. Bir internet sitesi içerisinde bulunan içeriğe göre arama sonuçlarına yansıtılmaktadır. Fakat arama sonuçlarında sektörel alanda bir rekabetin ortaya çıkmasından ötürü firmalar kendilerini arama sonuçlarında üst sıralara çıkarabilme yarışına girmişlerdir. Bir arama motorunun sizi aranan kelimeye göre üst sırada göstermesi için yapılması gereken site düzenlemesine seo denir.

Seo günümüz anlamıyla arama motorları için site yapılandırması demektir. İçerikte bulunan anahtar kelimelerin doğru seçimine ve doğal bir kullanıcı kitlesine sahip olma gibi kriterler ile google gibi arama motorları sitenizi sıralamada üst sıralara çıkartır. Teknolojinin gelişmesi ile her cihazda bulunan konum hizmetlerinin yaygınlaşması sonucunda google arama yaptığınız hizmet ve buna benzer konular için yerel bir sonuç listesi çıkarmaktadır. Bu yerel liste içerisinde yer almak istiyorsanız yerel seo yapmanız gerekmektedir.

Yerel seo nedir?

Bir kullanıcı bir bölgeden belli bir konuda arama yaptığı zaman kullanıcının konumu dikkate alınarak o konumdaki il ve ilçelerde hizmet gösteren veya faaliyet gösteren sonuçlar arama sonuçlarında listelenecektir. Bu listede yer almak için gereken şeylere yerel seo denir. Sitenizin bölgesel aramalarda üst sıralara ulaşması için profesyonel bir yerel seo hizmeti almalısınız. Bu konuda uzman olan firmamız tarafından verilen seo hizmetine yerel seo dahildir.

Örneğin halı yıkama işi yapan bir firma arayan bir kullanıcı İstanbul'dan arama yaptığında o şehirdeki halı yıkamacıları listesinde görecektir. Fakat Kayseri'den aynı aramayı yapan bir kullanıcı ise o ildeki hizmet sağlayıcılarını listesinde görecektir. Yapılan arama doğrultusunda doğru sıralama içerisinde yer almak istiyorsanız sitenizin hangi il ve nerelerde hizmet gösterdiğini mutlaka ana sayfa dahil olmak üzere site içerisindeki farklı yerlerde göstermeniz gerekmektedir.

Sizler için yerel seo

İnternet sitenizin doğru kullanıcı kitlesi tarafından ziyaret edilmesi için gerekli olan yerel seo mutlaka dikkat edilmesi gereken bir konudur. Firmamız tarafından üretilen çözümler yerel seo kuralları dikkate alınarak sitenizin hizmet bölgenizde yapılan aramalarda üst sıralarda görünmesini sağlar. Böylelikle daha çok müşteri ve kullanıcı sayısına ulaşarak hizmet ağınızı en faydalı şekilde sunabilirsiniz.

1
client2.png
3
client5.png
5
6
8