Kaplan Teknolojileri | Web Tasarım & Seo Hizmetleri - Logo Tasarım
Logo Tasarım

Logo Tasarım
Logo Tasarım

Logo bir firmanın diğer firmalardan ayrılarak daha kolay tanınmasını sağlamaya yarayan simgedir. Bu simgenin tasarımı da bu açıdan firmalar tarafından özen gösterilen bir konu başlığıdır. Bir firma kurulurken, marka oluşurken öncelikle düşünülen duyurulacak adı ve logosudur.

Logo tasarımı yapılırken nelere dikkat edilir?

Logo tasarımı hazırlanırken en çok dikkat edilen nokta akılda kalıcı olacak bir tasarımın hazırlanmasıdır. Seçilecek olan logonun rengi, şekli hem yaptığınız sektördeki işe uygun olmalı hem de firmanızı yıllarca temsil edecek bir şekilde hazırlanmalıdır.

Logo tasarımı hazırlama aşaması

Logo tasarımı hazırlanırken firmanın ve markanın kurucularının geleneksel özellikleri, renk seçimi göz önünde bulundurularak tercihler yapılmaktadır. Logo içerisinde kullanılacak olan renkler daha sonra baskı yapılacak olan zarflar, antetli kâğıt, promosyonlar gibi birçok ürününde ana temasını oluşturacaktır. Ajansımız tüm bu ürünleri de göz önünde bulundurarak markanıza özel, özgün bir logo tasarımı hazırlamakta ve hazırlanan bu alternatifler arasından seçim yapabilmeniz sizlere sunmaktadır. Tasarımların hepsi yapacağınız işe ve sektöre paralel olarak hazırlanarak seçim yapabilmeniz için farklı özelliklerde hazırlanmaktadır. Profesyonel tasarım ekibimiz tamamen firmanıza özel tasarımlar hazırlamak için özen göstermekte ve tüm rakiplerinizi inceledikten sonra çalışmaya başlamaktadırlar.

Logo nerede kullanılır?

Firma logoları basılı yayın ve ürünlerde, görsel ve yazılı basında ve hatta dekorasyonda kullanılmaktadır. Tanıtım amaçlı yaptıracağınız promosyonlarda da logonuz farklı boyutlarda kullanılmakta ve hatırlatıcı görevi görmektedir. Bu yüzden logo akılda kalıcı olmalıdır. Sadece logonuzu gören kişiler tarafından firmanız akıllarına gelmeli ve logonuz ile firmanız bağdaşmalıdır.

Tasarım ekibimiz profesyonel tasarım yapmakta ve sadece firmanıza özgün projeler hazırlamaktadır. Çalışılacak olan her bir marka ve firma detaylı olarak ekibimiz tarafından incelenmekte ve sonraki aşamada rakip araştırması yapılmaktadır. Rakip olan tüm firmalar ve markalardan farklı bir tasarım hazırlanmakta ve sunulmaktadır. Böylece firmanızı temsil edecek olan logo tasarımı oluşmakta ve böylece markanızın ilk doğuşu başlamaktadır. Firmanız ve markanız ilk başlangıcını yaparken sizlerle birlikte bu heyecanı yaşamak ve sizlere destek sağlamak bizler için en özel olanıdır. Bu anlamlı işi yaparken tasarımcılarımız tüm bu heyecanı taşıyarak logonuzu hazırlamaktadır.

1
client2.png
3
client5.png
5
6
8